Освітні новини Верховної Ради України 04.08.19



Здавалося б які можуть бути новини з Верховної Ради України, якщо рада не працює. Насправді трішки не так – рада це не лише 450 депутатів, а масивний апарат. І хоча законопроекти, зареєстровані у попередньому скликанні розглядатися не будуть, проте вони швидше за все будуть перереєстровані у перший  тиждень діяльності ради.

Інакше з петиціями, зареєстрованими на сайті Верховної Ради України – вони будуть розглянуті в будь-якому випадку.

В розділі петиції на тему «Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність» . Їх аж 27. Вони не всі стосуються освіти, тож спочатку  хотів прокоментувати найцікавіші, але навів усі освітні  петиції.

Тут такі перли зустрічаються, Вам точно буде цікаво.

1.     Відміна ЗНО у 2019 році. На думку автора – це надмірне навантаження на дитину. Не знаю, на що розраховував автор, але петиція, яка зареєстрована 23 травня 2019 року явно б не встигла набрати необхідної кількості голосів  до початку ЗНО в 2019 році.  
2.     Відміна нового українського правопису. На думку автора новий правопис  паплюжить українську мову, і робить не серйозною на сприйняття. Так це чи ні, але питання не парламенту. Петиція зібрала 165 голосів. До завершення голосування залишилось 23 дні.
3.     Заборона зборів (поборів) в закладах освіти України. Я не знаю, мені плакати чи сміятися? Побори – це злочин. Детальніше про безоплатність освіти тут https://advokatgryb.blogspot.com/2018/11/blog-post_18.html а про статті кримінального кодексу тут https://advokatgryb.blogspot.com/2018/11/1.html



  Звертатися потрібно не до Верховної Ради України а до правоохоронних органів. Коли читаю петицію, розумію, що ця петиція для автора – крик відчаю. Петиція зібрала 93 голоси. До завершення голосування залишився 31 день.

4.     Підвищити мінімальну заробітну платню працівникам освітньої та медичної галузей. Автор пропонує, щоб виплачували високу заробітну плату, як це передбачено у ст. 61 Закону про освіту не лише вчителям але й медикам. Гарне бажання. Петиція зібрала 9 голосів. До завершення голосування залишилось 75 днів.
5.     Виплати для учнів. Це унікальна петиція. Автор пропонує запровадити стипендії успішним учням – від 150 гривень у 3 класі до 400 в 11 класі. Петиція зібрала 47 голосів. До завершення голосування залишилось 9 днів.
6.     Про підвищення посадових окладів та престижність праці педагогів.  Петиція спрямована на підтримку законопроекту №10377 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" (щодо преміювання вчителів за престижність професії та високу результативність праці)". Петиція зібрала 12 голосів. До завершення голосування залишилось 58 днів. На жаль, низька активність з підписання петиції освітянами створює видимість у незацікавленості в такому підвищенні.
7.     Запровадити вивчення Контитуції України як обовязкового предмету, починаючи з молодших класів. Обмовка по Фрейду – автор сам не зміг написати правильно слово «Конституція»  J. Не думаю, що автор не подумав, що діти у молодшому класі, в силу свого розвитку діти в такому віці не зможуть зрозуміти  кожного другого слова. Петиція зібрала 48 голосів. До завершення голосування залишилось 20 днів.
8.      Забеспечити на усіх телеканалах сурдопереклад( в тому числі і на телеканалі Рада) а також ввести у загальну шкільну програму вивчення української жестової мови як обов'язковий предмет. Мабуть проблема недостатньої популяризації мови жестів існує. Я особисто не знаю де можна навчитися мови жестів, хоча інтернет все підкаже. Не думаю,  що існує доцільність, щоб вводити її як обов’язковий предмет. Навмисно запитав свою 12-річну доньку –чи бачила вона хоч коли-небудь у житті людей, які користуються мовою жестів? Відповідь негативна. Це зайвий раз підтверджує, що проблема мови жестів локальна, і не всі потребують її вивчення.  Петиція зібрала 10 голосів. До завершення голосування залишилось 61 день.
9.     Розділити предмети у школі на обов'язкові, за вибором та на додаткові за бажанням. Якщо чесно, це питання крутилося у мене в голові ще з самих шкільних років. Автор пропонує розділити предмети на ::
- обов'язкові обираються державою
- за вибором обираються дітьми, або їх батьками
- додаткові обираються дітьми за їх бажанням вивчати ці предмети. Петиція зібрала 8 голосів. До завершення голосування залишилось 79 днів.
10.                        Про приведення у відповідність норм законодавства, надання освітньої субвенції закладам спеціалізованої позашкільної освіти( в тому числі початковим мистецьким школам) комунальної власності! Це перша чітка петиція, у якій вказаний спосіб реалізації. Я її підтримав. Петиція зібрала 289 голосів. До завершення голосування залишилось 12 днів.
11.                       За повністю безкоштовну повну освіту для всіх, хто навчається в навчальних закладах України. Це настільки шедевральна петиція, що я вирішив її навести тут в повному обсязі.
Виключити з тексту Статті 53 Конституції України слова "загальна середня" (тлумачення: обов'язковими мають бути і дошкільна, і середня, і вища освіта, на нашу думку, це дозволить підвищити рівень освіти населення). Націоналізувати всі, без виключення, навчальні заклади, що знаходяться у приватній власності.
Навчання у навчальних закладах України має відбуватися виключно за державним замовленням (бюджет). Навчання за кошти фізичних або юридичних осіб (контракт) має бути скасоване. Освіта в Україні має бути повністю безкоштовною.
Підручники, зошити, канцелярське приладдя, шкільна форма (для закладів середньої освіти), спортивна форма, рюкзак, і т.п. мають видаватися закладами освіти безкоштовно.
Збори коштів "на штори", "на фонд класу", "на фонд школи", "на екскурсію", "на прибиральницю" мають бути скасовані. Екскурсію, якщо вона організовується закладом освіти, має повністю оплачувати держава. Платити заробітню платню працівникам-бюджетникам — зобов'язаність держави.
Всі гуртки та курси мають бути безкоштовними для населення.
Вся додаткова вартість, що виробляється додатковою працею найманих працівників, має надходити до державного бюджету.
Зважаючи на сучасне фінансово-господарське та соціально-економічне становище України така петиція з області захмарної фантастики.
Петиція зібрала 6 голосів. До завершення голосування залишилось 74 дні.
12.                       Про збільшення грошового забезпечення курсантів ВВНЗ Збройних Сил України. Автор зазначає, що військовий курсант, який уже несе службу та є офіцером отримує лише 628 грн. місячного забезпечення, в той час як солдат-контрактник (без освіти) близько 10 тисяч. Справедливе зауваження – різниця надто велика. Петиція зібрала 1574 голоси. До завершення голосування залишилось 2 дні. Підписав.
13.                       Створення незалежної комісії по визначенню рівня знання державної мови президентом України - Зеленським В.О. Це і є весь текст петиції. Коментарі зайві. Петиція зібрала 75 голосів. До завершення голосування залишилось 23 дні.
14.                       Щодо визнання російської та англійської мови державними в Україні. До кінця не зрозумів – це жарт, чи автор реально вважає, що якщо в Україні ввести 3 мови державними – українську, російську і англійську, то питання політичних дискусій зникне. Петиція зібрала 40 голосів. До завершення голосування залишилось 16 днів.
15.                       Збільшення академічної та соціальної стипендії. Петиція без якісного обґрунтування.  Зібрала 30 голосів. До завершення голосування залишилось 2 дні.
16.                       Петиція що до збільшення заробітної плати. Можете закидати автора яйцями – він пропонує зарплату не в 4000 євро а 1000 євро J. Петиція без належного обґрунтування.  Петиція зібрала 20 голосів. До завершення голосування залишилось 48 днів. Підтримав, зважаючи на суть петиції, а не на те, як це написано. Проблему треба обговорювати на усіх можливих комунікативних майданчиках.
17.                       Впровадження обов’язкової вищої освіти для Президента України. Дуже цікава петиція. Це ілюстрація як не можна писати петиції. Автор розповідає про важливість вищої освіти, історичні аспекти вищої освіти. Але в петиції немає прохальної частини. Відтак стає незрозумілим до чого автор хотів підвести читачів та виконавців його петиції. Петиції набрала 26 голосів, залишилось 19 днів.
18.                       На першість найкумеднішої петиції претендує наступна «Министерству Образования Ввести школьный предмет-Садоводство и огород». Я знову не впевнений, чи автор жартує чи дійсно серйозно вважає, що це необхідно. Петиція набрала 17 голосів. До кінця голосування ще можете встигнути J.
19.                       Чим дальше, тим цікавіше.  «Реформа освіти». Автор пропонує кардинально змінити систему вищої освіти в Україні оскільки вища освіта сьогодні не дає гарантії працевлаштування та гідного життя. Він вважає, що багатьом вища освіта не потрібна. На його думку вищу освіту мають здобувати лише ті, хто хоче займати високі державні посади або ті, хто хоче бути медиком чи вчителем. Петиція зібрала 17 голосів. До завершення голосування залишилось 30 днів.
20.                       Запровадження у навчальній програмі закладів загальної середньої освіти обов'язкової навчальної дисципліни "Українська культура". Петиція зібрала 15 голосів. До завершення голосування залишилось 23 дні.
21.                       Створення державних шкіл, де будуть навчати інструкторів з надання послуг керування автотранспортом. На думку автора, це покращить якість інструкторів, а відтак і водіїв. Бачу раціональне зерно, а механізм втілення потрібно ще вивчати. Петиція зібрала 9 голосів. До завершення голосування залишилось 15 днів.

22.                       Про припинення в:Вищих учбових закладах України,навчання за не акредитованними спеціальностями. Питання цікаве. Петиція зібрала 2 голоси. До завершення голосування залишилось 51 день.

Члени групи "Закон і Освіта" https://www.facebook.com/groups/zakonosvita/ у Facebook та однойменного каналу в Telegramm одними з перших читають мої публікації.


Швидше за них читають лише підписники цього блогу

Коментарі